پرسرخ
پرورش و نگهداری قناری
مرتبه
تاریخ : شنبه 10 دی‌ماه سال 1390

(( ویتامین AD3E ))

این ویتامین به صورت پودر و یا مایع وجود دارد . برای استفاده باید محلول در آب خوراکی قناری گردد ...

لطفاً به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...

این ویتامین به صورت پودر و یا مایع وجود دارد . برای استفاده باید محلول در آب خوراکی قناری گردد .

ویتامین A و E  برای تولید مثل ، افزایش اسپرم و بالا بردن قدرت باروری و ویتامین D3 باعث استحکام و افزایش تعداد تخم در پرنده ماده میگردد .

در استفاده از این ویتامین مخلوط ، به هیچ وجه از تخم پوک و بدون نطفه خبری نیست . و جالبه بدونید با توجه به تجربه خودم ، قناری ماده دو تخم ، که دو سال متوالی امتحانش کردم و از دو تا تخم بیشتر نگذاشت ، امسال در زمان جفت از این ویتامین به اونها خوراندم که نتیجه اون خیلی قابل توجه و جالب بود : 

قناری ماده 4 تخم گذاشت و هر چهار تای اون هم نطفه دار و سالم هست . 

طریقه مصرف :

یک گرم از پودر ویتامین را در یک لیتر آب مخلوط و در زمان جفت کردن قناریها به صورت یک روز در میان ( یعنی یک روز آب مخلوط با ویتامین و روز دیگر آب خالی ) در دسترس قناریها قرار بدید ، تا زمانی که تخم ها کامل شد ( در اصطلاح ، تخم ها رو مهر کرد ) و قناری روی اونها خوابید. در این موقع باید قطع شود و فقط از آب استفاده گردد . دوباره وقتی قناری شروع به ساختن کپه دوم کرد و آماده شد تا تخم های جدید رو بگذاره باید به همان روش انجام شود . 

در مورد  قطره ویتامین هم باید از 4 قطره در40 میلی لیتر آب استفاده شود

ولی به این نکته هم توجه کنید که بدون دلیل نمیشه از اون استفاده کرد . مگر در مورد قناری هایی که مشکل دارن ، و یا اینکه قناری با ارزش و گرون قیمتیه و به هر ترتیب نتونستید از اون جوجه بگیرید و ناچارن باید از این ویتامین استفاده کنید .

قناری هایی که بدون هیچ مشکل به تولید مثلشون میپردازن و جوجه هاشون رو بزرگ میکنن ، بیازی به این دارو ندارن .

پرنده ای که هر بار 4 تخم میگذاره ، در صورت استفاده از این ویتامین ، تا شش تخم یا بیشتر افزایش تخم گذاری پیدا میکند که این برای پرنده مضر و باعث فرسایش و کاهش دفعات تخم گذاری در اون میگرده . لازمه همون طور که به جوجه دهی و سالم بودن جوجه های قناری فکر میکنیم ، به فکر سلامت خود قناری هم باشیم .

موفق باشید 
طبقه بندی:
ارسال توسط سید جواد سجادی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

ابزار وبمستر

قالب وبلاگ