X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
پرسرخ
پرورش و نگهداری قناری
مرتبه
تاریخ : سه‌شنبه 27 دی‌ماه سال 1390در این بخش درباره خواص و طبیعت بعضی از سبزیجات و میوه ها و مواد معدنی دیگر مطالبی ارائه میگردد.
لطفاً به ادامه مطلب مراجعه شود ...


برگ کاهو ؛ برگ کاهوی بدون رطوبت تأمین کننده کلسیم و آهن و اشتها آور و ضد یبوست می باشد و طبیعتی سرد دارد .


برگ اسفناج ؛ برگ تازه و جوانه اسفناج طبیعتی معتدل داشته و تأمین کننده آهن بوده و ضد یبوست می باشد .


برگ کرفس ؛ برگ و ساقه کرفس نیز طبیعتی گرم داشته و حاوی سدیم ، پتاسیم و کلسیم می باشد و باید به مقدار کم به قناری داده شود .


برگ گشنیز ؛ گشنیز تازه بر خلاف دانه ی آن طبیعتی سرد داشته و حاوی ویتامین C و A و املاح معدنی می باشد .


برگ تیزک شاهی ؛ طبیعتی گرم دارد و حاوی ویتامین C ، کلسیم و ید بوده و ضد آسم می باشد .


برگ تیزک آبی ؛ همان خاصیت تیزک شاهی را دارد اما مقدار ید آن بیشتر بوده و در درمان برونشیت و آسم بسیار مفید می باشد .


سیب ؛ سیب درختی شیرین طبیعتی معتدل دارد و سرشار از ویتامین های گوناگون بوده و در درمان یبوست و اسهال مفید است .


گلابی ؛ طبیعتی معتدل داشته و مملو از ویتامین ها و املاح معدنی می باشد .


پرتقال ؛ پرتقال شیرین طبیعتی معتدل دارد و حاوی ویتامین C و املاح معدنی می باشد و در بهبود و درمان بیماری آسم و سرماخوردگی و برونشیت می توان از آن استفاده کرد .


هویج ؛ هویج تازه طبیعتی گرم دارد و سرشار از ویتامین A و املاح معدنی و رنگدانه است که باعث جلا دادن به پرهای قناری می گردد .


در استفاده از سبزیجات و میوه ها باید توجه داشت که قبل از استفاده ، آن ها را کاملاً شسته و تمیز کرده و رطوبت آن ها گرفته شود . سبزیجات و میوه ها باید بدون لک بوده و مانده و پلاسیده نباشند .


میوه ها و سبزیجات باید هر روز در جیره غذایی قناریها طبق برنامه قرار داده شود .( هر روز یکی از آن ها ) 


جوانه دانه ها ؛ جوانه ها کامل ترین و حیات بخش ترین خوراک هستند .

دانه ها در هنگام جوانه زدن ، مملو از ویتامین و پروتئین ، املاح غنی ، کربوهیدرات و قند های طبیعی هستند و برای مصرف قناری ها و مخصوصاً جوجه های یک ماهه بسیار مفیدند .


مواد دیگر :


پوست تخم مرغ ؛ پوست خشک شده تخم مرغ را کوبیده و هر 15 روز کمی از آن را به قناری ها بدهید ، باعث می شود تا علاوه بر صحت مزاج ، قناری های ماده در فصل تخم گذاری تخم بدون پوسته نگذارند و به یبوست نیز مبتلا نگردند .


سنگریزه ؛ سنگریزه شامل مواد معدنی و عناصر مورد نیاز قناری می باشد که در سنگدان پرنده ذخیره شده و به عنوان یک عامل کمکی در هضم غذا به خصوص دانه ها در نظر گرفته میشود . سنگریزه مخصوص پرنده باید حاوی مقداری ذغال مخصوص باشد . زیرا برای برخی از واکنش های شیمیایی درون بدن ضروری است . همچنین بهتر است مواد عالی دیگری نیز چون پوسته صدف نیز به سنگریزه اضافه گردد .

کف دریا ؛ کف دریا پوسته داخلی (یا آهکی) نوعی نرم تن دریایی به نام سپیداج میباشد که با نرم تن دیگری به نام اسکوئید قرابت دارد . این ماده در ظاهر مانند تکه های صدف سایر نرم تنان است و حاوی کلسیم میباشد که باعث استحکام نوک و پوسته تخم ها در موقع تولید مثل می گردد و همچنین از چسبندگی در مجرای تخم گذاری جلوگیری می کند . در هنگام تولید مثل مصرف آن تا دو برابر افزایش می یابد . همچنین پرنده با نوک زدن به کف دریا یا یک تکه ای از یک ماده معدنی مشابه که در اختیارش قرار میگیرد مانع رشد بیش از اندازه نوکش می شود . 


موفق باشید

طبقه بندی:
ارسال توسط سید جواد سجادی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

ابزار وبمستر

قالب وبلاگ